Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz

KALEPAK AMBALAJ SAN. LTD. ŞTİ.

İnönü mah. 1966 sk. No : 19

Gebze / KOCAELİ.

Bize ulaşmak için

0262 642 71 77

0262 641 84 80(pbx)

Epal’den Tepal’e Kalite Övgüsü

TEPAL yönetiminin EPAL temsilcileri ile İstanbul’da yaptığı toplantıya katılan EPAL CEO Asistanı Alaxender Becker, son bir yılda Türkiye’de üretilen euro paletlerin standartlarının çok yükseldiğini söyledi. Becker bu başarının TEPAL’e ait olduğunu vurguladı.

TEPAL Başkanı Akın Balcıoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, EPAL’in yaklaşık bir yıl önce derneklerine Ulusal Komite yetkisi vermesi ile birlikte yoğun bir çalışma içine girdiklerini söyledi. Çalışmalar kapsamında EPAL Başkanı Robert Holliger ve Uluslararası Bağımsız Denetim Şirketi SGS’nin Türkiye sorumlusu Rolf Dehez’i Türkiye’ye davet ettiklerini hatırlattı. Holliger ve Dehez ile birlikte Türkiye’de EPAL lisansı ile üretim yapan işletmeleri ziyaret ettiklerini vurgulayan Balcıoğlu, “Ziyaretlerin ardından İzmir’de yaptığımız toplantıda bir yol haritası çizdik. Bu toplantıda SGS’nin işletmelerde denetimleri arttırması kararına vardık. Bu denetimler sonrasında tutulan raporlar ile üyelerimizin üretim standartları istenen seviyeye çıktı” diye konuştu.

EPAL CEO Asistanı Alaxender ise, bir yılda Türkiye’den AB’ye gelen ürünlerde kullanılan euro paletlerde belirgin kalite artışı gözlediklerini söyledi. Becker, “Kalitenin artmasında EPAL ile TEPAL arasındaki uyumun ve EPAL yönetiminin payı çok büyüktür. EPAL olarak sizlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Konuşmasında EPAL’in yürütülen çalışmalarda TEPAL’e destek olmak amacıyla Türkiye’de bir avukatın yetkilendirilerek TEPAL bünyesinde görevlendireceğini belirtti. Becker, “Görevlendirilecek bu avukat lisansı olmadan üretim yapan işletmeler ile standartlara uymayan işletmelere karşı EPAL ve TEPAL’in haklarını hakuki yollardan arayacak” dedi.

Toplantıda ahşap palet sektörünün gelecek stratejileri de masaya yatırıldı. Ahşap palet sektörünün bütün dünyada büyüdüğü ve büyümenin devam edeceği vurgulanırken, sektörün Türkiye’de 2,5 milyar dolarlık bir pazar payı bulunduğu, euro paletlerin de bu pazarın yüzde 60’ına hakim olduğu belirtildi.

Sektörün önümüzdeki süreçte tüm dünyada büyümeye devam edeceği, Türkiye’deki büyümenin ise daha hızlı olacağı belirtildi. Sektördeki büyümeye paralel olarak euro palet üreticilerinin pazar payının daha da artacağı, kaliteye yapılan yatırımların euro paletlerin pazar payını daha da arttıracağı vurgulandı.
© 2007 KALEPAK | Anasayfa | KalePak | İletişim